Schůze ČUS 20. 11. 2019

Bod 1. – začátek schůze

Schválení průběhu schůze a výběr členů komise.

Bod 2. – sestavení komisí

Dále je třeba zvolit jednotlivé komise. Celkem 3.

Bod 3. – rekapitulace loňského roku a výhled do budoucna

Dotace Můj klub se v letošním roce se zvýšila na 12,5 milionu pro Kladensko. Průběh financování se zadrhává – dnes stále nejsou vydané všechny peníze. Problémem je včastnost odeslání financí. Celkem bylo vyřízeno 130 žádostí. Z našeho okresu zatím nebyl vyřazen ani jeden klub, ale z přiznaných 12,5 milionů bylo vyplaceno jenom 7 milionů. Je ale potvrzené, že na kladensku všechny kluby budou peníze mít.

Kluby to řeší tak, že trenéry vyplácí až na konci po přijetí peněz.

V příštím roce vzniká nová Agentura pro podporu sportu. Zatím má jenom vedoucího Hniličku a náměstka. Celkem má mít až 80 členů a žádost o dotace se v příštím roce bude podávat na právě tam.

V minulém roce byl rozpuštěn rezervní fond ČUS, každá sdružená jednota dostala ve výši 3 000 Kč včetně VK Tuchlovice.

Součástí práce ČUS bylo navázání spolupráce s vedením Kladna a vybrání sportovce roku města Kladna. Dále se pořádala akce „Sportuj s námi“, ale bohužel stát je odmítl financovat, tak byly v letošním roce jenom 3 tyto události. Cílem je podpořit členskou základnu všech klubů. Celkový stav je ke dnešnímu dni je 17525 členů.

Bod 4. – návrhy na příští rok

Na chůzi se dále řešila výše členských příspěvků v ČUS, která byla schválena ve výši 500 Kč a schůze byla následně ukončena.

Sdílet příspěvek:


Kontaktujte nás