Poděkování dlouholetému předsedovi

Existujeme už více než 30 let

Volejbal je sport, který již řadu let patří neodmyslitelně k naší obci. A vděčíme za to skupině sedmi kamarádů, kteří v roce 1981 založili Volejbalový klub Tuchlovice. Na úplném počátku trénovali na antukovém hřišti ve Staré škole, dnešním obecním úřadu. Později vytvořili svépomocí volejbalové hřiště vedle dnešního tartanového. Jeden z tehdejších zakládajících členů Jiří Marek si vzpomněl, že tehdy ještě „Měřily smrky vedle hřiště tři metry.“ Dnes má náš volejbalový klub zastoupení ve čtyřech soutěží krajských přeborů a také volejbalovou přípravku.

Za vše vděčíme zakládajícím členům a předsedovi

Rádi bychom v tomto článku poděkovali všem zakládajícím členům a hlavně pak dlouholetému předsedovi našeho klubu Jardovi Nedvědovi. Jarda stál v čele klubu od zmíněného roku 1981 do letoška, kdy předsednictví předal. Po celou dobu věnoval volejbalu spoustu svého času, ať už jako aktivní hráč, nebo jako trenér dívek, žen a dětí. Trénování ženské populace nepatří k lehkým úkolům, avšak Jarda díky své trpělivosti vždy vydržel, přestál rozmary, které se občas objeví a s chutí pokračoval dál. Právě za jeho trpělivost mu patří velké díky.

Není to ale jen prostředí antukového hřiště nebo kurtu v tělocvičně, kde se Jarda volejbalu věnuje. I posezení v restauraci či hospůdce se vždy zúčastní a náladu zlepší hraním na kytaru se společným zpěvem. Nezapomenutelná jsou i soustředění v Kralovicích, kam několik let jezdil s juniory a juniorkami. Připravit si program tréninků na celé týdenní soustředění také není také úplně jednoduché. Je třeba zamyslet se nad tím, co které hráčce jde nebo nejde, která oblast patří v týmu mezi slabší, zda podání, příjem, nahrávka, blok či útok, a podle toho si připravit konkrétní aktivity. Jarda měl toto vše vždy jako správný trenér zvládnuté a předem promyšlené.

Na soustředění, ale i na zápasech, turnajích a dalších akcích jsou neodmyslitelnými Jardovými společníky fotoaparát a kamera. Právě spousta jeho videozáznamů a fotografií patří k velkým pokladům našeho klubu. Shlédnutím videí můžeme nejen zpětně hodnotit svou hru v roli diváků, ale také se po letech vrátit a zavzpomínat na své mládí, neboť Jardova videa jsou i takovým naším archivem.

Děkujeme tedy Jardovi za jeho dlouholetou práci pro náš volejbalový klub v roli předsedy, za všechno to vyřizování, které tato funkce obnáší, a přejeme mu, aby se ještě co nejdéle mohl věnovat tomuto sportu jako aktivní hráč, či trenér a mohl nám dále předávat své zkušenosti.

Pár fotek z jednoho z mnoha soustředění

Pozn.: Článek vyšel také v Tuchlovických novinách, červenec 2017

Sdílet příspěvek:


Kontaktujte nás