Ohlédnutí za letošní volejbalovou sezónou.

V oddíle nám v současné době sportuje dvacet dívek. Trénujeme pouze dvakrát týdně, což je na hraně zájmového kroužku a výkonostního volejbalu. Všichni to dobře víme, protože už nemáme další prostory na kondičku a tělesnou průpravu. A tak jsme se všechno snažili dohnat účastí v krajských a republikových soutěžích. Asi to bude znít divně, ale o úspěchu se rozhoduje hned na začátku, kdy se hrají kvalifikace a týmy se postupně výkonostně seřadí.

V krajském přeboru se nám to na úvod nepovedlo a museli jsme začínat v nejslabší skupině.
Propracovat se výsledkově mezi lepší týmy trvalo dlouho, ale nakonec se to povedlo. Vyhráli jsme svojí skupinu a postoupili mezi lepší celky. Myslíme si, že jsme na jaře odehráli několik pěkných zápasů a vybojovali jsme 20 místo z celkových 38 účastníků KP. Velkým kladem je, že si tuto soutěž zahrála většína děvčat. Do budoucna máme velkou příležitost pokračovat. Základna už bude menší, ale pokud se nám povede dobře sejít na tréninky a zápasy, je tu vždy velká šance uspět.

Dále se musíme zmínit i o naší účasti v Českém poháru. Tato soutěž je to nejlepší, co se v republice v kategorii žákyň hraje. Pro nás všechny to bylo velmi náročné, museli jsme jezdit doslova po celé vlasti a všechno stálo hodně času a peněz. Postupně jsme hráli v Sokolově, Žatci, Kostelci nad Orlicí, Brně, Brandýse a ve Žďáru n S. Největší náklady za soutěž byli startovné, doprava a ubytování. Jen díky naší obci, klubu, sponzorům a všem rodičům hráček se to povedlo zvládnout. V soutěži hrálo 85 týmů naší republiky. Náš tým se celkově umístil na 75 místě.

Více než umístění v soutěži, jsme získali velké zkušenosti. Postupně jsme dokázali porazit takové týmy jako byl Liberec, Sokolov, Brno, Česká Lípa, Zlín, České Budějovice, Žatec a mnoho dalších…

Určitě si to budeme pamatovat napořád.

Soutěže KP a ČP jsme dohráli, ale už nyní se poctivě připravujeme na příští volejbalovou sezonu.
Kvůli tomu jsme se přihlásili do Regionální ligy. Je to série přípravných turnajů a máme možnost začít sestavovat nový tým. První turnaj se hrál o víkendu v Komárově a za nás hrála čtyři nová děvčata.

V turnaji jsme si na úvod vedli velmi dobře, postupně vyhráli tři zápasy ze čtyř. Zvláště utkání s Kladnem bylo na slušné úrovni. Celkově jsme skončili jen o pár míčů na druhém místě. Ale to nebylo úplně to nejdůležitější. Ten turnaj si zahrálo všech deset děvčat, která mohou věkově hrát v příští sezoně. 

Závěrem děkujeme našim sponzorům a rodičům za velkou podporu. Věříme, že i ta další volejbalová sezóna bude stejně povedená jako ta letošní.

S pozdravem
trenéři
Jarda, Jirka, Dana

Sdílet příspěvek:


Kontaktujte nás