Mladí volejbalisté jsou vidět

Jak se už stalo tradicí našeho minivolejbalu v Tuchlovicích, tak i letos jsme se s dětmi zúčastnili Středočeského festivalu minivolejblu pořádaného oddílem volejbalu VK Neratovice v nedělí 27. ledna 2019. Naše děti věkově splňují kategorii tzv. ,,Oranžového volejbalu“ (datum narození 1.7.2009 a mladší). Příhlásili jsme 3 družstva – dvě ,,holčičí“ a jedno ,,klučičí“ celkem 9 dětí. Pravidla této hry jsou velmi jednoduchá. Hraje dvojice dětí na hřiště o velikosti 4,5 x 9 m rozdělené sítí s výškou 195 cm, s časovým limtem 5-7 minut a s odlehčeným zmenšeným volejbalovým balónem 180 – 210 g. Děti zde musí zvládat základy odbíjení prsty.

  Do této kategorie bylo přihlášeno celkem 46 družstev. Ta byla rozdělena do šesti skupin. Hrát se začalo přesně úderem půl deváté. Naše děti svedly urputné boje s konkurenčními družstvy z Neratovic, Kladna, Zruče nad Sázavou, Královým Dvorem, Cirkvicemi, Kostomlaty, Kolínem, Benátkami nad Jizerou, Peček, Kolína, Mělníka.

Všem třem družstvům se povedlo postoupit z druhých a třetích míst  ze skupin, což v této konkurenci považujeme za velký úspěch. Bohužel dále už ,,v pavouku“ postupovala pouze družstva vítězná. Nám se zvítězit nepodařilo, i když snaha hráčů  byla opravdu veliká. Z časových důvodů poražená družstva již nedohrávala utkání o celkové konečné pořadí. Můžeme tak konstatovat, že naše umístnění bylo někde na začátku druhé třetiny startovní listiny.

Závěrem byla vyhodnocena a  oceněna všechna družstva. Troufnu si napsat, že všichni byli spojeni. Hlavní je, že děti hraní bavilo a důležité je i to, že se nikomu nestal žádný úraz.

Velké poděkování patří také rodičům, kteří své ratolesti dovezli včas a během jednotlivých zápasů děti hlasitě povzbuzovali.

Kromě tohoto Festivalu se děti v tomto školním roce pravidelně 1x v měsíci účastní i Školního minivolejbalu pořádaného oddílem VK Kladno.

Závěrem bychom chtěli navnadit další děti a rozšířit tak naši minivolejbalovou základnu – kluky a holčičky ve věku do 10 let Přijďte mezi nás!!! Trénujeme pravidelně každý čtvrtek od 16,30 hod. v zimě v tělocvičně a od jara do podzimu, pokud počasí dovolí, na volejbalových kurtech v Tuchlovicích. Zažijete spoustu legrace, naučíte se nové hry a na jednom z předvánočním a předprázdninovém tréninku si zasoutěžíte ve dvojicích společně s rodiči či prarodiči.

Fotky z Neratovic

Sdílet příspěvek:


Kontaktujte nás