Čtvrtý ročník Dětského sportovního dne se vydařil

I letošní Dětský sportovní den se konal druhý zářijový víkend, ovšem oproti předchozímu ročníku v sobotu. Byl to již čtvrtý dětský den, který VK Tuchlovice pořádalo. Loňský rok jsme bohužel museli vynechat kvůli pandemii covidu. O to víc jsme se na ten letošní ročník těšili.

Při pořádání podobné akce je vždy velmi důležité počasí. I když bylo v celém týdnu krásně, v pátek už tak hezky nebylo a ani na sobotu nebyla předpověď úplně ideální. Nakonec nám to docela dobře vyšlo. Sice trochu sprchlo, ale soutěže nám to nepřerušilo a den tedy proběhl tak, jak měl.

10 různých soutěží

Stejně jako v předchozích letech jsme měli připravené různé soutěže. Celkem jich letos bylo deset a soutěžilo se v týmech rodiče s dítětem. Mimo klasických her jako jsou skákání v pytli, házení na kužele, piškvorky a další jsme měli k dispozici i skákací hrad. Dětem se hodně líbil, i ty starší si v něm soutěž užily.

Hodně vtipný byl náš dvouletý synovec Víťa, který, když jsme hrad vypnuli a on se vyfouknul, před ním stál a křičel na něj: „Vstávat, Víťa a Váša skákat!“.

Oproti loňskému roku jsme změnili hodnocení soutěží. Každý tým mohl za soutěž získat jeden až tři body, které jsme vlepovali do kartiček. Na konci jsme všechny body sečetli a podle věku rozdělili ceny. Celkem bylo 5 věkových kategorií a účastnilo se 24 tým. Na konci při vyhlášení mezi týmy rozdělili perníkové medaile, diplomy a ceny.

Snažili jsme se myslet na všechno, tedy kromě toho, jak pohlídat vlastního syna. Ten se nám během soutěží z volejbalových kurtů zatoulal až na silnici, odkud ho přivedl Petr Pospíšil. Naštěstí se mu nic nestalo.

Věříme, že i letošní ročník se dětem i rodičům líbil a že se uvidíme zase v příštím roce.

Fotogalerie z Dětského dne

Sdílet příspěvek:


Kontaktujte nás