VK Tuchlovice oslavilo 30 let svobody přátelským zápasem s ASC Dunois Paris

V neděli 17. listopadu 2019 to bylo 30 let od Sametové revoluce. Toto významné státní jubileum oslavil Volejbalový klub Tuchlovice přátelským zápasem s francouzským ASC Dunois Paris. S nápadem uspořádat tento přátelský zápas přišla bývalá spoluhráčka žen z A týmu Jana Trojanová, která momentálně žije v Paříži a hraje ze tento tým.

Přátelský zápas byl domluvený právě na neděli 17. listopadu.

Tuchlovice v zápasech dominovaly

První zápas byl naplánovaný na 10:30. Pojali jsme to opravdu v mezinárodním stylu, před zápasem oba týmy nastoupily na hřiště, zahrály hymny – zde nám Francouzi ukázali, jak to vypadá, když se hymna opravdu zpívá – a pak došlo na zápasy.

Celkem se hrály 3 zápasy, první odehrály ženy z A týmu. V zápase byly Francouzsky rovnými soupeřkami jenom v prvním setu. Ve druhém už holky až na menší výpadky dominovaly a v posledním setu už to z naší strany byla jasná záležitost. Nakonec tedy vyhrály 3:0.

Druhý zápas odehrály muži A. Hned na začátku prvního setu nám Francouzi trochu uskočili a ať jsme dělali, co jsme mohli, tak se nám jejich náskok nepodařilo stáhnout. Ve druhém setu to byl boj, který se nám nakonec podařilo vyhrát 27:25. Třetí set už se hra více klonila na naší stranu a set jsme vyhráli vcelku pohodlně. Poslední set byl z naší strany už poměrně jednoznačný a celkově jsme jsme zápas vyhráli 3:1.

A nakonec hrály Ženy B. V prvním setu prohrály, ale ve druhém setu už hru zlepšily a ve všech další setech zvítězily. Celkem také vyhrály 3:1.

První mezinárodní utkání

Byl to moc zajímavý zážitek a také to bylo poprvé, co jsme hráli zahraniční přátelské utkání. Naši hosté ocenili, že jsme měli připravené skvělé občerstvení. Podle jejich vlastních slov se u nás „měli opravdu královsky!“.

Tímto chci poděkovat Míše Červené, Káje Fenclové a Janě Pospíšilové za organizaci celého dne. Francouzům se u nás tak líbilo, že nás pozvali na odvetu do Paříže v příštím roce.