Report z druhého ročníku dětského dne VK Tuchlovice

Už je to pět týdnů, co začal nový školní rok. Děti se už ve škole pěkně zabydlely, ale aby si ještě trochu připomněly léto, tak pro ně volejbalový klub VK Tuchlovice uspořádal Dětský sportovní den. Letos to byl už druhý ročník a pomalu se nám z toho stává tradice. Počasí nám letos opravdu přálo, bylo slunečno a příjemných 22 stupňů. I letos se soutěžilo v různých disciplínách, celkem jich bylo 11, a děti si tak mohli vyzkoušet například házení obručí na terč, lukostřelbu, překážkovou dráhu, chození po laně a další soutěže. Soutěžit se začalo kolem desáté hodiny a celé sportovní klání trvalo do poledne.

Když měli všichni účastníci soutěže splněné, hledali jsme ještě mezi účastníky nejsilnějšího tatínka tím způsobem, že jsme ho nechali s pomocí lana přetahovat s dětmi. Nakonec celkem 4 tatínkové dokázali přetáhnout až 9 dětí, takže jsme museli přistoupit k tomu, že jsme vítěze postavili proti sobě a určili tak dva nejsilnější. Našli jsme mezi účastníky i nejsilnější maminku, která dokázala na laně udržet až 6 dětí. Jestlipak tolik dětí dokážou rodiče najednou i uhlídat.

Celkem se soutěží účastnilo 22 týmů v rozmezí od 2 do 10 let. Protože je to velké věkové rozpětí, rozdělili jsme děti na tři kategorie podle věku. V nejmladší kategorii zvítězil tým Zelení s tatínkem Štěpánem Zeleným a synem Dominikem. Ve střední kategorii od 6 – 8 let vyhrál tým Simpa s panem Jiřím Žižkou a parťáka mu dělal kamarád jeho syna Šimon Šimonovský. V nejstarší kategorii 9 – 10 let pak všechny porazil Kubík Trnka s tatínkem Jiřím s úctyhodným ziskem 101 bodů z 110 možných. Odměnou za umístění na stupních vítězů byly medaile, diplomy i dárky.

Po vyhlášení jsme ještě udělali hromadnou fotku a kdo měl zájem, mohl se podívat buď na probíhající zápas VK Tuchlovice mužů B, nebo si u táboráku opéct buřty. Všem zúčastněným tímto děkujeme a těšíme se na další ročník.