O klubu VK Tuchlovice

Začátek činnosti oddílu volejbalu v Tuchlovicích spadá do roku 1981. V té době se bývalí aktivní sportovci – atleti a gymnasté spolu s některými členy tehdejšího SSM scházeli v tělocvičně místní ZDŠ na rekreační volejbal. Postupem času přibývali přátelské zápasy a turnaje pořádané zejména pod hlavičkou SSM. Tak se tito hráči také zúčastnili okresního kvalifikačního turnaje na Kladně. Hrálo se v září 1981 v tělocvičně kladenského gymnázia za účasti pěti družstev . Vítězství Tuchlovic a následný postup do krajského kola mělo největší vliv na rozhodnutí založit oddíl volejbalu.

První významnou akcí nově vzniklého oddílu bylo uspořádání turnaje „O posvícenský koláč“ dne 17. 10. 1981. Ve stejném roce se družstvo přihlásilo do přeboru II. třídy okresu Kladno. Zlom v činnosti nastal v roce 1988, kdy oddíl poprvé zasáhl do soutěží na krajské úrovni – mladší dorostenci v přeboru Středočeského kraje. V následujícím roce se do krajského přeboru probojovali i muži. Do roku 1989 měl oddíl jen družstva mužů a dorostenců. V roce 1990 vzniká také družstvo dorostenek, o rok později i družstvo žákyň. Ze sedmi zakládajících členů v roce 1981 se jejich počet v roce 1991 zvýšil na 60.

V roce dvacátého výročí VKT bylo zaznamenáno 88 členů, přičemž nadpoloviční většinu tvoří mládež.

Dnes se náš tým skládá převážně z týmů dospělých, konkrétně mužů A a B a žen A a B. V přípravce pak trénujeme mladé talenty na budoucí volejbalovou dráhu.